Individuální lekce

Každý jsme jiný, každý jsme originál a individuální lekce je určena všem, kteří potřebují nebo chtějí z jakéhokoliv důvodu individuální přístup.
Na individuální lekci Vám doporučím krii (sestavu cviků na určité téma) nebo meditaci, nebo kombinaci obojího Vám přímo na míru.

Individuální lekci lze ale také zaměřit na dech – techniku a nácvik správného dýchaní při obtížích spojených s dechem nebo pocitu nedostatečného dýchání např. nejen po Covidu.

Co lze očekávat?

Rychlejší rozvoj (to vyžaduje samozřejmě ale i vaši „odhodlanost“ pokračovat v praxi i doma) a pokroky v jogové praxi a tím i ve vašem životě.

Joga je uceleným systémem postupného sebepoznávání a každý v ní najde to, co právě potřebuje v daném okamžiku bytí. Někdo potřebuje uvolnit nebo posílit tělo, jiný hledá uvolnění od stresu a napětí…. důvody jsou různé a často klienty na tyto lekce přivádí bolesti zad nebo jiné zdravotní problémy, pocit nedostatečnosti dechu nebo psychické problémy, pocit tíhy a neschopnosti odpoutat se od každodenních starostí a zhoršený spánek.

Individuální lekce je lekcí na míru, tudíž předem potřebuji znát co vás ke mě přivádí, jaké máte zdravotní omezení (pokud jste např. v procesu rehabilitace s kolenem, tak nebudou v sestavě dřepy :)) a to, jak se ve svém životě cítíte.

Vaši sestavu (kriji) a meditaci ode mě dostanete na závěr v papírové a elektronické podobě, pro pravidelnou domácí jogovou praxi.

“ Můj celkový pocit z kundaliní jogy, z osobní domácí praxe – prvních 40 dnů (první meta) trvalo než jsem se našla ( zjistila jsem co je pro mne důležité a co potřebuji, co chci a naopak co nechci, nepotřebuji) nyní bych řekla, že jdu více do hloubky. Řekla bych, že je to hodně i o hranicích, mezích. Takže se cítím stabilněji a pevněji. No, je to opravdu pokrok, neuvěřitelná změna, kterou cítím já i mé okolí. „

A ještě jedna důležitá poznámka. Pokud vám dělá problémy sed se zkříženýma nohama a máte pocit že bez této dovednosti nelze na lekce chodit (na jakékoliv lekce, nejen individuální) pak je možnost sedět na židli jak při cvičení tak v meditaci. Limit v této oblasti opravdu neexistuje.

Moje vlastní zkušenost s krií (sestavou cviků na určité téma), s pravidelnou jogovou praxí

Každá krija je podle Yogi Bhajana jako báseň, která vypráví svůj příběh. Abychom dokázali vůbec přečíst ten příběh, uvidět o čem vypráví, co je za tím a pak se nechat unášet do čím dál větších hloubek je zapotřebí vědomá pozornost, bdělost. Má intuice mě dnes vedla do ticha a do úplné tmy. Své osobní cvičení znám nazpaměť, cvičím ho už nějakou dobu, takže nepotřebuji už žádný návod. Cvičila jsem, relaxovala a meditovala v úplné tmě a tichu. A objevily se přede mnou nové stránky toho příběhu. Začaly se vybarvovat s každým hlubším nádechem a výdechem. Byla to jako stará známá cesta, po které už nějakou dobu jdete, ale krajina kolem začíná být barevnější a jasnější. A ta Cesta začíná vést i do míst, které ještě neznám, pomalu a postupně, s lehkostí. Prostě úžasné. To všechno mi odkryla tma a ticho. Život. Chci to s Vámi všemi sdílet, protože jakýkoliv čas strávený sami se sebou se nám v našich životech pak mnohonásobně vrátí. Větší citlivostí, napojením a zdravím.

%d blogerům se to líbí: