Individuální lekce

Každý jsme jiný, každý jsme originál a individuální lekce je určena všem, kteří potřebují nebo chtějí z jakéhokoliv důvodu individuální přístup.
Na individuální lekci Vám doporučím sestavu a meditaci Vám přímo na míru.

Co Vás na individuální lekci čeká:
• protažení
• krije – sestava cviků na určité téma
• relaxace – je velmi důležitá, integruje v sobě účinek předchozích cvičení
• meditace

Při cvičení sestavy (krije) společně upravíme jednotlivé pozice a sjednotíme je s dechem tak, aby cvičení bylo uceleným celkem a cítili jste dobře. Důležité je pro mě naučit Vás přenášet pozornost dovnitř, k tělu a dechu, aby byl samotný prožitek z fyzických pozic umocněnější – v podobě zklidněné mysli, otevření těla a uvolnění napětí. Po relaxaci Vás provedu meditací a zůstanete ještě chvíli v klidu na integraci lekce.
Vaši sestavu (kriji) a meditaci ode mě dostanete na závěr v papírové a elektronické podobě, pro pravidelnou domácí jogovou praxi.

Moje vlastní zkušenost s krií (sestavou cviků na určité téma), s pravidelnou jogovou praxí

Každá krija je podle Yogi Bhajana jako báseň, která vypráví svůj příběh. Abychom dokázali vůbec přečíst ten příběh, uvidět o čem vypráví, co je za tím a pak se nechat unášet do čím dál větších hloubek je zapotřebí vědomá pozornost, bdělost. Má intuice mě dnes vedla do ticha a do úplné tmy. Své osobní cvičení znám nazpaměť, cvičím ho už nějakou dobu, takže nepotřebuji už žádný návod. Cvičila jsem, relaxovala a meditovala v úplné tmě a tichu. A objevily se přede mnou nové stránky toho příběhu. Začaly se vybarvovat s každým hlubším nádechem a výdechem. Byla to jako stará známá cesta, po které už nějakou dobu jdete, ale krajina kolem začíná být barevnější a jasnější. A ta Cesta začíná vést i do míst, které ještě neznám, pomalu a postupně, s lehkostí. Prostě úžasné. To všechno mi odkryla tma a ticho. Život. Chci to s Vámi všemi sdílet, protože jakýkoliv čas strávený sami se sebou se nám v našich životech pak mnohonásobně vrátí. Větší citlivostí, napojením a zdravím.

%d blogerům se to líbí: