Základní mantry a krije

Začátek lekce kundaliní jogy:

ONG NAMO (Adi mantra)

Ong Namo Guru Dev Namo

/óng namó guru dév námó/

Mantra se používá k naladění před každou lekcí kundaliní jogy (po celém světě). Klaním se jemné božské moudrosti, klaním se božskému učiteli uvnitř sebe.

Touto mantrou se také ladíme na Zlatý řetěz Učitelů kundaliní jogy. Youtube zde

ADD GURE NAME (Mangala charan mantra)

Add Gure Name, Gugad Gure Name, Sad Gure Name, Siri Guru Deve Name

/ád guré namé, džugad guré namé, sát guré namé, siri guru dévé namé/

Add gurej name – klaním se prvotní moudrosti, ochrana z levé strany těla

džugad gurej name – klaním se moudrosti věků, ochrana zezadu

sad gurej name – klaním se ryzí moudrosti, ochrana zprava

siri guru deve name – klaním se velkolepé, dosud nespatřené moudrosti, ochrana zpředu

Mantra se používá na naladění před lekcí kundalini jogy jako druhá po první mantře Ong namo guru dev namo. Mantra čistí pochybnosti, obklopuje nás ochranným světlem. Je to velmi silná mantra používaná k ochraně, k získání jasnosti a k ​​získání vedení od Vyššího já. Youtube zde

Závěr lekce kundaliní jógy:

May the long time

May the long time sun shine upon you. All love surround you and the pure light within you. Guide your way on. Saaaaaat Nam.

Youtube zde.

SAT NAM (Bij mantra)

Sat Nam

/sat nám/

Sat je pravda, nam je identita nebo jméno. Bij je semínko. V semínku je obsaženo veškeré vědění zcela vzrostlého stromu, semínko je pravda ve zhuštěné podobě.

Recitace probouzí duši a dává nám poslání. Mantra se používá na závěr skupinové lekce kundaliní jógy a i na závěr domácího praktikování.


Sat krija

Je to krija o jednom jediném cviku, jedné pozici, která je však natolik silná a efektivní, že má status krije. Sat krija pracuje s energií prvních tří čaker, stimuluje je a posiluje a umožňuje tak energii vzestup do čaker horních. Tím dojde k absolutní energetické rovnováze celého organizmu a pracuje na všech úrovních vašeho bytí – známého i nepoznaného. Postupujte ale pomalu, přílišným prosazováním fyzického těla můžete blokovat jemnější zážitek vyšších energií (zdroj: učebnice pro učitele jogy, jogový manuál)

Instrukce a video najdete na stránkách http://www.3ho.cz, odkaz zde

Kirtan krija

Tato krija patří mezi základní krije v KJ. Yogi Bhajan o ní říkal, že nás pronese věkem Vodnáře, i kdyby byla všechna ostatní učení ztracena. Správné provedení Kirtan krije spočívá ve 4 hlavních složkách – mantře, mudře, hlasu a vizualizaci (zdroj: učebnice pro učitele jogy, jogový manuál)

Instrukce a video najdete na stránkách http://www.3ho.cz, odkaz zde

%d blogerům se to líbí: